Autor:

Admin.22

Utworzono:

17.04.2016

Początek spotkania. Gra wicelider z trzecią drużyną. Zapowiada się ciekawe spotkanie. Tym bardziej, że po przegranej przed tygodniem, Bibiczanka powinna wygrać dzisiejsze spotkanie, by nawiązać walkę z liderem klasy A, Iskrą Radwanowice.

Zaczynamy.

- 4' - gol dla Partyzanta. Pierwsza groźna akcja Partyzanta i jest 0:1. Piłka po strzale Konrada Linczowskiego (nr 17), otarła się o czubek buta Michała Komendy (nr 20) i wpadła w krótki róg bramki Bibiczanki, strzeżonej przez Łukasza Łyska (nr 12),

- 8' - żółta kartka dla zawodnika Bibiczanki za faul, Pawła Kurczka (nr 14),

- Między 8 a 16' - kilka akcji z obu stron, którym brakuje wykończenia. Bibiczanka próbuje odrobić straty, ale bez rezultatu,

- 18' - gol dla Bibiczanki 1:1.  Wreszcie dobra akcja gospodarzy w wykonaniu braci Kurczków. Marcin (nr 9) dośrodkowuje do Pawła (nr 14), który strzałem głową doprowadza do wyrównania,

- 19' - zmiana w drużynie Partyzanta: kontuzjowanego Jakuba Sado (nr 3), zastępuje Jan Kalisz (nr 9),

- 21' - szybka akcja gości lewą stroną boiska i piłka po strzale Konrada Linczowskiego (nr 17) trafia w prawy słupek bramki Łukasza Łyska (nr 12),

- 23' - w odpowiedzi dobra akcja Bibiczanki. Kamil Waśniowski (nr 7) przejmuje piłkę w środku pola, biegnie kilkanaście metrów i strzela na bramkę Partyzanta, jednak w ostatniej chwili obrońcy blokują to uderzenie,

- 25' i 26' - Partyzant dwa razy wykonuje rzuty wolne, podyktowane przez sędziego za faule. W obu przypadkach mocne strzały trafiają w mur obrońców gospodarzy,

- 32' - szybka akcja gości prawą stroną boiska ładnym wślizgiem przerwana przez Jakuba Raja (nr 8),

- 34' - faulowany Arkadiusz Kinasz (nr 6). Piłkę na 30 m ustawia Stanisław Dudziński (nr 21), strzela na bramkę gości jednak broni bramkarz, a dobitka Pawła Kurczka (nr 14) mija lewy słupek bramki Krzysztofa Matuszczyka (nr 1). Była to dobra okazja na uzyskanie prowadzenia dla Bibiczanki,

- 40' - przed szansą na strzelenie gola Kamil Waśniowski (nr 7), jednak nie sięgnął piłki na 9 m przed bramką gości.

- 41' - rzut wolny dla Bibiczanki po faulu na Kamilu Waśniowskim (nr 7). Piłka po strzale Marcina Kurczka (nr 9) z 18 m trafia w mur obrońców Partyzanta.

- 42' - dośrodkowanie z rzutu rożnego i Jakub Raj (nr 8) strzela minimalnie obok bramki gości,

- 45' - koniec I połowy, Do przerwy remis 1:1.

Pierwsza połowa to wyrównana i twarda walka, głównie w środku boiska. Kilka akcji z jednej i drugiej strony, które mogły się podobać. Pod koniec tej części gry lekka przewaga gospodarzy.

II połowa:

- 46' - podwójna zmiana w drużynie Bibiczanki: boisko opuszczają bracia Paweł (nr 14) i Marcin (nr 9) Kurczkowie, a na ich miejsce wchodzą: Kamil Żarnowski (nr 16) i Kamil Garbacik (nr 2),

- 46' - już pierwsza akcja wprowadzonego na boisko Kamila Żarnowskiego (nr 16) mogła przynieść bramkę dla Bibiczanki. Jego dobry strzał z ostrego kąta broni bramkarz gości,

- 47' - kolejna dobra akcja w wykonaniu Bibiczanki. Piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, tuż obok lewego słupka posyła Stanisław Dudziński (nr 21),

- 50' - dobrze zapowiadającą się akcję gospodarzy przerwa na środku boiska zawodnik Partyzanta Przemysław Kalisz (nr 16), za co zostaje ukarany żółtą kartką,

- 51' - Bibiczanka atakuje lewą stroną boiska, skąd piłkę dośrodkowuje Jakub Raj (nr 8) na będącego w polu karnym Kamila Waśniowskiego (nr 7). Jednak tę akcję skuteczną interwencją przerywa bramkarz gości,

- 57' - żółtą kartką zostaje upomniany piłkarz Bibiczanki, Kamil Waśniowski (nr 7),

- 59' - akcję gości przerywa faulem Kamil Garbacik (nr 2), za co ogląda żółty kartonik,

- 60' - kolejna żółta kartka za faul, tym razem dla zawodnika gości Patryka Kalisza (nr 14),

- 62' - po okresie przewagi Bibiczanki groźną akcję gości w wykonaniu Krystiana Białego (nr 6), przerywa Michał Komenda (nr 20),

- 64' - gol dla Bibiczanki na 2:1, znakomita akcja lewą stroną boiska Kamila Żarnowskiego (nr 16), który dośrodkował na 8 m przed bramkę gości, skąd będący pomiędzy dwoma obrońcami Kamil Waśniowski (nr 7) dał prowadzenie gospodarzom!

- 67' - znowu akcja Kamila Żarnowskiego (nr 16), który posyła piłkę w pole karne, gdzie w okolicach 10 m zostaje faulowany Kamil Waśniowski (nr 7). Sędzia jednak jest innego zdania i nakazuje grać dalej.

- 70' - podwójna zmiana w drużynie Partyzanta - boisko opuszczają: Konrad Linczowski (nr 17) i Damian Kwiecień (nr 18), a wchodzą za nich: Kacper Socha (nr 8) i Dawid Kubacki (nr 11),

- 71' - Kamil Żarnowski (nr 16) rozgrywa bardzo dobry mecz. W kolejnej akcji zdecydował się na strzał z 20 m i bramkarz gości Krzysztof Matuszczyk (nr 1) końcami palców broni uderzenie naszego zawodnika,

- 72' - jedna z nielicznych akcji gości na bramkę Bibiczanki kończy się groźnym strzałem bardzo dobrze obronionym przez naszego bramkarza Łukasza Łyska (nr 12),

- 78' - Partyzant próbuje doprowadzić do remisu. Groźną akcję wprowadzonego kilka minut wcześniej na boisko Kacpra Sochy (nr 8), przerywa Damian Łukasik (nr 3),

- 80' - gol dla Partyzanta 2:2 - dośrodkowanie w pole karne Bibiczanki z lewej strony boiska i Jan Kalisz (nr 9) strzałem głową pokonuje Łukasza Łyska (nr 12),

- 80' - zmiana w drużynie gospodarzy: schodzi Kamil Waśniowski (nr 7), a w jego miejsce wchodzi Grzegorz Puzio (nr 18), który tym samym debiutuje w barwach Bibiczanki. Ostatnim klubem, w którym grał była Kolbuszowianka Kolbuszowa.

- 85' - Bibiczanka próbuje jeszcze wygrać ten mecz. Kolejna dobra akcja gospodarzy, tym razem prawą stroną boiska. Na bramkę z około 10 metra strzela Kamil Żarnowski (nr 16), ale piłka trafia w słupek i wychodzi poza boisko,

- 87' - faul przed polem karnym Partyzanta na zawodniku gospodarzy. Żółtą kartka zostaje ukarany Mikołaj Morański (nr 5),

- 88' - znowu gorąco pod bramką gości, rzut wolny z lewej strony, dośrodkowanie i obrońcy wybijają piłkę,

- 90' - w ostatniej akcji meczu po rzucie wolnym w polu karnym Partyzanta przewraca się dwóch zawodników Bibiczanki. Sędzia nie dostrzega faulu, jednak po chwili Dawid Kubacki (nr 11) przewraca będącego bez piłki Michała Komendę (nr 20) za co po konsultacji z sędzią liniowym, arbiter główny pokazuje zawodnikowi gości czerwoną kartkę.

Bibiczanka nie może już wznowić gry, bo sędzia kończy to spotkanie. Po 90 minutach gry mamy remis 2:2. Bibiczanka traci do lidera - Iskry Radwanowice już 6 pkt. Przed naszą drużyną ciężki wyjazd do Grzegorzowic na mecz z Czarnymi 03, który trzeba wygrać, by liczyć się w walce o awans do V ligi.